Hakkımda

Merhaba Ben Mesut, 1994 İstanbul Doğumluyum.Kırklareli Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Şuanda İşletme (AÖF) Fakultesi 3. sınıfta okuyorum.Kendimi bildim bileli oldukça meraklı ve araştırmacı bir yapıya sahip olduğumu söyleyebilirim. Bu yapıya sahip oluşum hayatımın şekillenmesine de katkıda bulundu.

Aslında bu süreç doğal olarak kendini geliştirdi de diyebilirim. Nitekim bu zamana gelene dek birçok amatör faaliyet ve etkinliğin içerisinde buldum kendimi. İlk okul yıllarımızda okul arkadaşım ve yakın dostum Ali ile beraber matematik dersi içerikli “Sayı Say” adlı projemizle “Bu Benim Eserim” adlı yarışmaya katılıp yarı finale kadar ilerlemiştik. Daha sonrasında geliştirdiğimiz projelere maddi destek bulamadığımız için ilkokulda ki maceramızı uygun platformlara taşıyamadık. Yarım kalan heveslerimi gerçeğe dönüştürme niyetiyle beraber Meslek Lisesine yazılmaya karar verdim. Sırasıyla Bilgisayar bölümünü ve sonrasında Web Programcılığı alanına geçiş yaptım. Bu dönemde çevremde bulunan kurumsal firmaların web sitesi , grafik tasarımı ve bilgisayar bakımı gibi işlerini yaparak kendimi geliştirmeye başladım. Bu esnada kazandığım deneyimler ve öğrendiğim bilgiler yardımıyla birçok proje ürettim ve sergiledim. Bu durum lise öğretmenlerimin dikkatini de çekti ve iş teklifleri dahi almaya başladım. Tabi okul hayatımı sürdürme arzumdan dolayı bu işlere ancak part-time olarak zaman ayırabildim fakat projeler ile birlikte kendi paramı da kazanıyordum. Liseyi bitirdikten sonra memleketim olan Kırklareli’de Bilgisayar Programcılığı Bölümünü okuyarak ön lisans düzeyinde eğitimime devam ettim.

Üniversitede bulunduğum zamandan yaklaşık 4-5 ay geçtikten sonra kafamda da olan projeleri gerçekleştirme vaktinin geldiğini fark ettim ve gerçekleştirmeye karar verdim. İlk olarak lise yıllarında 2 yıl boyunca kullanmış olduğum FSB Ajans ismini Home Office olarak istanbul’daki evimin bir odasında hayata geçirdim ve resmiyet kazandırdım. Ardından oldukça ilgi duyduğum ve merak ettiğim bir alan gazetecilik sektörüne yönelik araştırmalar yapıyordum. Yaklaşık 2 ay sonra 2014 yılında arkadaşım Mehmet ile birlikte ARNAVUTKÖY HABER yerel gazetesini kurdum. Bu zaman diliminde hafta içlerinde kırklareli üniversitesinde derslerime devam ederken hafta sonlarında İstanbul’a gelerek gazete çalışmalarıma devam ettim. Bilişim ile kazanmış olduğum çevreme gazetecilik çevremi de dahil ederek geniş bir kitlede tanınır hale geldim. Ajans olarak web tasarımı, marka danışmanlığı, grafik tasarımı gibi birçok alanda iş üretimi sağladım. Tüm bu tecrübelerden sonra artık firmalara özel projeler üretebilme aşamasına gelmiştim ve bunu bir halk otobüsü firmasına tasarladığım “otobüs takip otomasyonu” programını yazmayı başararak kanıtlamış oldum. 2015 yılında firma ismimi değiştirerek SPARFLY BİLİŞİM olarak sektöre devam etmekteyim, Aynı zamanda Google ile dijital pazarlama ve reklam alanında uzmanlaşma yolunda ilerlemekteyim.

Hayatta gerçekten bir şeyleri başarma duygusu çok güzel ve özel bir anlama geliyor benim için. Yaptığım işlerden ve kendimi geliştirmeye çalışmaktan oldukça zevk aldığımı söylemeliyim. İnsanın birileri için bir şeyler yapması ile kendisi için bir şeyler yapması gerçekten iki farklı yaşam alanı doğuruyor. Ben bu iki ayrı yaşam alanını dengede tutmaya çalışarak varoluşuma yön vermeye çalışıyorum. Öğrenmenin gerçekten sonu olmadığının farkındayım. Hayal etmek de öğrenmekten çok farklı bir konumda değil bence, Yeteri kadar azim ve kararlılığa yaptığınız işi sevebilmeyi de eklerseniz en azından kendi hayatınızdaki yön vermiş olursunuz..

Şu anda burada olduğunuz için ve bana zaman ayırdığınız için gerçekten çok teşekkür ederim.

Saygılarımla Mesut Yurekdinç